Prekės paieška
 
     
     
 
Prekių filtras
Kaina:
Gamintojas:
Prekių grupė:
Prekės
 
     
 

Kokios medžiagos naudojamos čiužinių gamyboje ?


Bonell spyruoklės: ar geriausi čiužiniai su spyruoklėmis?

Bonell spyruoklės


Klasikinės Bonell spyruoklės (kūginio pavidalo) tarpusavyje tvirtai surištos. Nors jos reaguoja į kūno pozų pasikeitimą gana greitai, iš tikrųjų jos neprisitaiko prie žmogaus kūno formų taip idealiai kaip kiti čiužiniai. Toks spyruoklinis nėra komfortiškas, juntami kito žmogaus judesiai, su laiku gali atsirasti girgždėjimas.
Ar kišeninės spyruoklės tvirtesnė? 

čiužinys su kišeninėmis spyruoklėmis


Įvilktos „kišeninės spyruoklės“ patalpinamos į atskiras medžiagines kišenes. Tokiu būdu juda ne visas čiužinio paviršius, o tik ta vieta, į kuria remiamasi visu svoriu. Tokie čiužiniai paremia kūną tik ten kur reikia ir viena lova besidalinančiai porai, nėra jokio diskomforto jausmo. Abu miegantieji gali laisvai judėti. Ši spyruoklių sistema gana tyli, o oras ir drėgmė gerai pasiskirto. 

Putų poliuretanas

 

Didesnio elastingumo čiužiniai gaminami iš putų poliuretano. Tokie čiužiniai idealiai prisitaiko prie miegančiojo kūno formų. Poliuretanas taip pat pasižymi gera drėgmės ir oro cirkuliacija. Šios sudėties čiužinius rekomenduojama įsigyti alergiškiems žmonėms. Juose nesiveisia dulkių erkutės. Pagrindiniai faktoriai lemiantys poliuretano čiužinių kokybę, tai tankis ir kietumas. Tikrinant tankį svarbu atsižvelgti į putų poliuretano kubinio metro svorį. Tuo tarpu kietumas išgaunamas naudojant pačias įvairiausias gamybos technologijas, taigi 55 kubinių metrų tankio poliuretano čiužinys gali būti ir kietas ir minkštas, priklausomai nuo to kaip jis apdirbtas. Didesnio tankio čiužiniai ilgaamžiškesni, plastiškesni, bet ir brangesni.
Viskoelastiniai čiužiniai

 

NASA mokslininkai išrado visko/thermo elastinį putų poliuretaną. Šiandien ši medžiaga puikiai naudojama čiužinių ir pagalvių pramonėje. Mūsų kūno šiluma ir svoris suminkština viskoelastinę medžiagą, taip mūsų kūnai idealiai prisitaiko prie čiužinių ir pagalvių arba čiužiniai prisitaiko prie mūsų kontūrų. Kaip ir putų poliuretano čiužiniai, taip ir viskoelastiniai, idealiai tinka alergiškiems žmonėms. Reikėtų nepamirši, kad viskoestiniai čiužiniai yra „šiltesni“. Jie puikiai tinka lengvesnio svorio žmonėms, kurie nuolat šala, tačiau nerekomenduojami didesnio svorio ir gausiai prakaituojantiems žmonėms. Viskoelastinių čiužinių nerekomenduojama guldyti ant vientisos plokštės, jiems reikalingos lovų grotelės.
Čiužiniai iš latekso


Elastingi ir lankstūs čiužiniai gaminami iš kaučiukmedžio (Hevea Brasiliensis) sulčių. Lateksinė medžiaga gali būti natūrali arba sintetinė. Sintetinis lateksas gaminamas pramoniniu būdu ir yra plataus naudojimo. Čiužiniams gaminti naudojamas tiek natūralus, tiek ir sintetinis lateksas. Kuo ši medžiaga tokia naudinga? Lateksui būdingas taškinis elastingumas, tai reiškia, kad esant tam tikrai medžiagos apkrovai išsiformuoja tik ta vieta, kurią veikia svoris, o kitas paviršius išlieka nepakitęs. Lateksiniai čiužiniai patvaresni, ir tinka pačio įvairiausio svorio žmonėms. Lateksiniai čiužiniai taip pat naudojami gydymo įstaigose, nes juose nesiveisia bakterijos ir grybeliai. Lateksinis čiužinys yra labai jautrus drėgmei, todėl jį būtina guldyti ant grotelių ir užtikrinti oro ventiliaciją iš apačios. Lateksinių čiužinių nerekomenduojama guldyti ant vientisos plokštės ar į lovą su patalynės dėže, nes joje beveik necirkuliuoja oras ir susidaro perteklinė drėgmė.


 

 

Vilnos sudėtis


Kodėl čiužiniuose naudojama vilna? Ši medžiaga švelni, minkšta ir pralaidi orui bei gerai sugerianti drėgmę. Būtent dėl šių savybių vilna plačiai naudojama čiužinių pramonėje. Arčiausiai kūno esantis sluoksnis turi būti pakankamai sausas, minkštas ir švelnus. Kartais čiužiniai daromi ir iš vilnos ir iš medvilnės. Vilnonę pusę į viršų atversti rekomenduojama žiemą. Vilnos čiužiniuose naudojama tik kruopščiai išvalyta 100% avių vilna. Ją būtina išvalyti, kad neliktų specifinio vilnos kvapo.

 

 

 

Medvilnės sudėtis

 

Čiužiniai savo sudėtyje turintys medvilnės, pralaidūs orui, minkšti ir nedirginantys kūno, dėl to medvilnė dažnai naudojama čiužinių užvalkalams gaminti. Vasarą patartina naudoti medvilninę čiužinio pusę, kad nebūtų taip karšta miegoti. Čiužinių užpilduose taip pat naudojama 100 % natūrali medvilnė.Idealiausi audiniai ir geriausi čiužiniai


Kokius užvalkalus naujam čiužiniui pritaikyti? Visi čiužiniai parduodami su specialiai parinktais užvalkalais. Užvalkalų sudėtis gali būti įvairi: 100% sintetiniai, sintetiniai su medvilne, viskoze ar „Tencel“ medžiaga, antialerginiai (su sidabro jonais). Sudėtyje naudojama tam tikra dalis sintetinio audinio, kad užvalkalai būtų praktiškesni, lengviau išvalomi ir greičiau pašalintų drėgmę. Visi čiužiniams gaminami audiniai privalo atitikti tarptautinį Öko-Tex standartą. Tokie užvalkalai paprastai pagaminti aplinką tausojančiu būdu ir nekenkia miegančiųjų sveikatai. 
Kaip išsirinkti tinkamą čiužinį?
Kiekvieną dieną “Miego centro” salonuose padedame žmonėms išsirinkti tinkamiausią čiužinį. Ilgametė praktika, leidžia čiužinį parinkti ypač tiksliai, net ir žmonėms kenčiantiems nugaros skausmus. Įprastai, čiužinių ekspertas rekomendaciją pateikia konsultacijos metu nustatęs esmines Jūsų poilsio įpročių ir fizines savybes.


Tačiau visus, kurie neturi galimybės užsukti į mūsų salonus ir pasikonsultuoti, kviečiame išbandyti specialų įrankį - čiužinio parinkimo gidą. Jūsų atsakymai į esminius klausimus leis mūsų ekspertams rekomenduoti Jums tinkamiausią čiužinį greitai ir tiksliai. Nebespeliokite koks čiužinys padės sumažinti skausmą, padėsime Jums dar šiandien.