Prekės paieška
 
     
     
 
Prekių filtras
Kaina:
Gamintojas:
Prekių grupė:
Prekės
 
     
 

Kur nuneša sapnai arba letargo miegas?


Naujus čiužinius išsirinkti nėra taip sunku, daug sunkiau perprasti žmogaus pasąmonę ir sapnus. Pasak Zigmundo Froido, sapnai - tai karališkas kelias į mūsų pasąmonę. Sapnuodami mes išgyvename kitą gyvenimą, kitokius jausmus. Nenuostabu, kad pasąmoninis sapnų pasaulis įkvėpė tiek kūrėjų. Norėdami pagaminti kokybišką čiužinį, turėtume išmanyti ne tik žmogaus kūno sandarą, bet ir tam tikrų medžiagų savybes. Tačiau jei norėdami pažinti sapnų realybę, negalime vadovauti vien tik logika ir technologiniais faktoriais. Mokslininkai vis dar spėlioja, kodėl kai kurie žmonės užmiega letargo miegu. O kas yra tas letargo miegas? Ko dar nespėjote sužinoti, perskaityti ir galiausiai pamiršti?Kai neįmanoma pabusti


Letargo miegas arba letargija, išvertus iš graikų kalbos „lethargia“- reiškia gilų miegą ir užmarštį. Šią sąvoką ilgus metus supo mitai ir siaubo istorijos. Letargas - tai liguistas miegas arba tariama mirtis. Iš šio miego sunku pažadinti miegantįjį. Užmiegant letargo miegu sulėtėja organizmo gyvybinės funkcijos, dingsta reakcija į aplinkos dirgiklius. Pačios smegenys veikia lygiai taip pat kaip ir miegančio žmogaus. Toks miegas trunka nuo kelių valandų iki dešimties metų. Tokia žmogaus būsena primena komą. Miegantysis nesensta, jo kūnas nesikeičia, tačiau pabudus po 2-3 metų jų biologinis amžius atsistato.

 Letargijos ypatumai ir tipai


Letargija būna paties įvairiausio sunkumo ir pačios įvairiausios trukmės. Lengvasis letargo miegas: lengvai įmigęs žmogus vis dar reaguoja į aplinkos dirgiklius, gali ryti seiles, jo kraujospūdis sumažėja, raumenys atsipalaiduoja. Pabudęs iš tokio miego žmogus gali atsiminti tam tikrus fragmentus. Sunkiausiu letargijos miego atveju ligonis įminga kietai, nebereaguoja į jokius aplinkos dirgiklius. Paciento oda išbąla, kūnas atšąla, vyzdžiai nereaguoja į šviesą, sunku užčiuopti miegančiojo pulsą bei kvėpavimą. Tokiu atveju klaidingai konstatuojama paciento mirtis. Kai pacientas pabunda, jis visiškai nieko nebeprisimena.

 Kodėl?


Mokslininkai vis dar spėlioja, kodėl žmonės užmiega letargo miegu? Kelios priežastys jau ne kartą buvo minėtos: grėsmė gyvybei, galvos traumos, apsinuodijimas, nesustojantis kraujavimas ir fizinis išsekimas. Toks miegas trunka tol, kol žmogaus organizmas atsistato ir atgauna jėgas. Toks letargo miegas labiau fiziologinis.

Egzistuoja ir psichologinės letargo miego priežastys. Toks miegas, tai apsauginė reakcija į per didelį stresą. Psichinės patologijos, tokios kaip katoninis stuporas (lot. sustingimas) taip pat išprovokuoja letargo miegą. Dažniausiai ši miego patologija trunka ilgus metus. Tokios patologinės būsenos ištiktas žmogus suvokia kas vyksta aplinkui, bet negali nei pajudėti, nei atsimerkti. Tai savotiškas sąmonės įstrigimas kūno skafandre. Manoma, kad ir tam tikri preparatai gali išprovokuoti letargiją.

 Siaubo-miego istorijos


Ilgus metus žmoniją gąsdino istorijos apie nepaaiškinamas mirtis ir pabudimus. Kol medicina dar nebuvo išsivysčiusi, letargo patologija sergantiems pacientams buvo konstatuojama mirtis. Letargo miegas buvo kaip prakeiksmas, kurio žmonės bijojo. Nei vienas nenorėjo būti palaidotas gyvas.

Istorijos metraščiuose užfiksuoti ir žymius žmones ištikę letargo miego atvejai. XIV amžiuje, garsus italų poetas Frančeskas Petrarka, būdamas 40-ies sunkiai susirgo, o kartą, ilgam netekęs sąmonės, buvo palaikytas mirusiu. Poetą išgelbėjo naujas laidojimo įstatymas. Petrarka pabudo po paros, kai jo karstas jau stovėjo ant duobės krašto. Po šio įvykio poetas gyveno dar 30 metų.

Kol medicina nebuvo išsivysčiusi, pasitaikydavo tikrai ne vienas siaubingas suklydimas konstatuojant mirtį letargo miegą išgyvenantiems pacientams. Žmonės bijojo letargo miego. Šiandien sklando daugybė mitų, bet mokslininkai ir medikai pamažu atskleidžia šį paslaptingumo šydą.

 

 


Kaip išsirinkti tinkamą čiužinį?
Kiekvieną dieną “Miego centro” salonuose padedame žmonėms išsirinkti tinkamiausią čiužinį. Ilgametė praktika, leidžia čiužinį parinkti ypač tiksliai, net ir žmonėms kenčiantiems nugaros skausmus. Įprastai, čiužinių ekspertas rekomendaciją pateikia konsultacijos metu nustatęs esmines Jūsų poilsio įpročių ir fizines savybes.


Tačiau visus, kurie neturi galimybės užsukti į mūsų salonus ir pasikonsultuoti, kviečiame išbandyti specialų įrankį - čiužinio parinkimo gidą. Jūsų atsakymai į esminius klausimus leis mūsų ekspertams rekomenduoti Jums tinkamiausią čiužinį greitai ir tiksliai. Nebespeliokite koks čiužinys padės sumažinti skausmą, padėsime Jums dar šiandien.