Prekės paieška
 
     
     
 
Prekių filtras
Kaina:
Gamintojas:
Prekių grupė:
Prekės
 
     
 

Miego ABC: kaip išrinkti čiužinį vaikui?


vaikas ant čiužinio

 Lovytę su čiužiniu padovanojo...


Kūdikystė ir vaikystė – tai svarbiausi gyvenimo metai besiformuojantiems kaulams bei stuburui. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis čiužinį savo atžalai, pataria Arūnas Pakamanis, specializuotų čiužinių parduotuvių „Miego centras” ekspertas.


Ramus kūdikių miegas priklauso ir nuo tinkamai parinkto čiužinio. O kaip išsirinkti ir kokius mitus apie kūdikių miegą pamiršti? Mūsų atžalų gyvenimo pradžioje labai svarbu sudaryti higieniškas ir komfortabilias miego sąlygas. Pati pradžia- tai nei per minkšto, nei per kieto ir kūdikio odos nealergizuojančio čiužinio pirkimas. 

 

Pamirškite mitus apie neramų kūdikių miegą


Kol čiužiniai kūdikiams dar nenupirkti, atsikratykite senų įsitikinimų apie neramų mažylių miegą. Pradžioje tėvai tikėjo, jog tik kietas lovelės pagrindas tinkamas mažyliams. Kūdikiai buvo guldomi ant kokoso plokštės, kad mažylių stuburas ir kaulai teisingai susiformuotų. Šis mitas vis dar tarpsta tarp jaunų mamų, jos vis dar guldo naujagimius ant kietų čiužinių. Kokoso pluošto čiužiniai pigesni, o jų natūrali sudėtis sužavi ne vieną būsimą ir esamą mamą.


Tiesa tokia, kad čiužiniai kūdikiams pagaminti iš kokoso plokštės natūralūs, bet pati plokštė klijuojama klijais ir gali sukelti alergiją. Prieš perkant naują čiužinį kūdikio lovelei, išsiaiškinkite jo tikslią sudėtį ir būtinai jį paaustykite. Čiužinys turi būti bekvapis ir visiškai nekenksmingas.


Jei susidomėjot dvipusiais kokosiniais-grikiniais čiužiniais nepamirškit, kad grikinė pusė labai greitai susiguli. Po kiekvieno miego tokį čiužinį teks išpurenti, nes kitaip jis liks įdubęs. Nelygūs čiužiniai gali pakenkti jūsų mažylio stuburui.


Vaikų gydytojai, kineziterapeutai bei miego specialistai sutaria, jog per kietas čiužinys nėra tinkamas besivystančiam, augančiam mažyliui. Kaip ir suaugusiems, taip ir kūdikiams geriausia išrinki aukso viduriuką, nei per kietą, nei per minkštą čiužinį, geriausiai poliuretano, kuris savaime „atsistato“ vos iš lovelės iškeliat mažylį.
Antialerginiai, orui pralaidūs ir saugūs čiužiniai kūdikiams


Tėvai dažnai baiminasi, jog jų kūdikis apsivertęs ant pilvo gali pristigti oro. Šiuolaikinėje čiužinių pramonėje taikomi saugūs sprendimai: jie gaminami su gera ventiliacija ir negilūs, todėl nėra jokios rizikos, kad vaikeliui pritrūks oro. Specialūs oro kanalai, tose zonose, kuriose atsiduria kūdikio galva, užtikrina geras kvėpavimo sąlygas.
Antialerginėmis savybėmis pasižymi poliuretano čiužiniai


Jie sertifikuoti ir laboratorijose patikrinti, todėl gamintojai užtikrina, kad tokiuose čiužiniuose nėra kenksmingų emisijų. Čiužiniai kūdikiams išskirtiniai tuo, kad jiems pritaikomi minkštesni užvalkalai, kuriuos galite skalbti ir namuose. Daugiau komforto suteikia ir čiužinio viskoelastinis medžiagos sluoksnis. Toks sluoksnis gerina kraujotaką, nėra per kietas ar per minkštas.


Kokio storio čiužiniai kūdikiams idealiausi? Geriausia rinktis iki 10 cm storio čiužinį. Kodėl tokio storio? Priežastis parasta, jei čiužinys storesnis, tai paaugęs mažylis galės lengvai išlipti iš lovytės vos tik išmoks atsistoti.Kaip išsirinkti tinkamą čiužinį?
Kiekvieną dieną “Miego centro” salonuose padedame žmonėms išsirinkti tinkamiausią čiužinį. Ilgametė praktika, leidžia čiužinį parinkti ypač tiksliai, net ir žmonėms kenčiantiems nugaros skausmus. Įprastai, čiužinių ekspertas rekomendaciją pateikia konsultacijos metu nustatęs esmines Jūsų poilsio įpročių ir fizines savybes.


Tačiau visus, kurie neturi galimybės užsukti į mūsų salonus ir pasikonsultuoti, kviečiame išbandyti specialų įrankį - čiužinio parinkimo gidą. Jūsų atsakymai į esminius klausimus leis mūsų ekspertams rekomenduoti Jums tinkamiausią čiužinį greitai ir tiksliai. Nebespeliokite koks čiužinys padės sumažinti skausmą, padėsime Jums dar šiandien.