Prekės paieška
 
     
     
 
Prekių filtras
Kaina:
Gamintojas:
Prekių grupė:
Prekės
 
     
 

Kaip gulėti teisingai? Kietas ar minkštas čiužinys?


Miego pozosMiuncheno ergonomikos instituto daktaras, Florinan‘as Heidinger‘is dalinasi teisingos miego pozos paslaptimis. Atlikus specialius čiužinių techninės apžiūros ir „kotest“ testus, prieita išvada, jog būtent čiužinio elastingumas yra gero ir sveiko miego pagrindas. Jei čiužiniai nepakankamai lankstūs, pabudus jus kankins stuburo skausmai. Venkite neelastingų ir per standžių čiužinių. Jei atsižvelgsite į čiužinio kokybę, tai ir miegas bus sveikesnis.


„Čiužinio užduotis – kūną paremti pagal kontūrus. Viskas, kas neleidžia jam lankstytis, kenkia sveikatai”, aiškina Miuncheno ergonomikos instituto daktaras Florinan Heidinger
Kokie elastingi turėtų būti čiužiniai?


Kaip pasiklosi taip ir išsimiegosi, arba miego kokybė priklauso specifinio nuo čiužinio elastingumo. Sakoma, kad jūsų laikysena bus taisyklinga, jei miegosite ant kietos lentos. Vis tik čiužiniai ant kurių miegate turėtų būti pakankamai tvirti ir elastingi. Čiužinys turi prisitaikyti prie miegančiojo kūno kontūrų, turi padėti išlaikyti patogią ir taisyklingą miego pozą. Renkantis čiužinius galioja viena nerašyta (o gal ir užrašyta) taisyklė: kuo miegantysis sunkesnis, tuo kietesni turi būti čiužinys. O kam svarbus čiužinio lankstumas? Jis turi prisitaikyti prie lovos grotelių. Elastingumas taip pat sumažina spaudimo efektą. Jei ir lovos grotelės pakankamai tvirtos, tai toks čiužinio ir grotelių duetas garantuos jums ramų ir patogų miegą.
Teisingiausios miego pozos, pagalba skaudančiai nugarai


Jei gerą, elastingą ir tuo pačiu pakankamai kietą čiužinį jau išsirinkote, pats metas pakeisti savo miego pozų įpročius. Kokia poza idealiausia? Kaip turėtume miegoti, kad mūsų nekankintų nugaros skausmai ir išlaikytume gerą laikyseną? Jei miegate ant pilvo, jūsų stuburas persukamas kaklinėje srityje. Būtent tokios pozos labiausiai apkrauna spardą. Jūsų raumenys persitempia ir jūs labiau pavargstat miego metu nei pailsite. Įprotis miegoti ant pilvo gali būti sąlygotas prasto čiužinio. Jei jis per kietas, nepatogu miegoti nei ant nugaros nei ant šono. Žinoma miegojimas ant pilvo, tai kūdikystės palikimas. Dauguma naujagimių miega būtent ant pilvo. Kaip išaugti šią pozą?


Elastingi čiužiniai, kurie idealiai atitinka jūsų kūno kontūrus (pečiai, dubuo, šonas) yra tiesiog privalomi. Jei čiužinys per kietas, ryte pabusite kankinami nugaros ir raumenų skausmų. Vis tik idealiausia poza- miegojimas ant nugaros visiškai išsitiesus. Tik miegodami ant nugaros jūs neapkrausite stuburo. Tokioje pozoje stuburas išsilaikys natūraliame dvigubos S kontūre.
Kaip numalšinti stuburo skausmus pabudus?


Jei didžiąją gyvenimo dalį vis tik miegojote netaisyklingoje pozoje (ant pilvo, embriono pozoje), bent pabudę ar užsiimdami sėdima veikla stenkitės išlaikyti taisyklingą stuburo poziciją. Jei jūsų darbas sėdimas, pasirūpinkite patogia kėde. Nesėdėkite per ilgai su išlenkta nugara. Nors sėdėjimas su išlenkta nugara mažiau apkrauna raumenis ir subjektyviai atrodo patogesnis, tiesa tokia, kad raiščių diskai apkraunami nevienodai. Vis tik gera kėdė dar nėra taisyklingos laikysenos garantas, svarbu patiems atkreipti dėmesį į sėdėjimo pozas. Pasistenkite kuo dažniau judėti ir kuo patogiau išsimiegoti naktį.
Kaip išsirinkti tinkamą čiužinį?
Kiekvieną dieną “Miego centro” salonuose padedame žmonėms išsirinkti tinkamiausią čiužinį. Ilgametė praktika, leidžia čiužinį parinkti ypač tiksliai, net ir žmonėms kenčiantiems nugaros skausmus. Įprastai, čiužinių ekspertas rekomendaciją pateikia konsultacijos metu nustatęs esmines Jūsų poilsio įpročių ir fizines savybes.


Tačiau visus, kurie neturi galimybės užsukti į mūsų salonus ir pasikonsultuoti, kviečiame išbandyti specialų įrankį - čiužinio parinkimo gidą. Jūsų atsakymai į esminius klausimus leis mūsų ekspertams rekomenduoti Jums tinkamiausią čiužinį greitai ir tiksliai. Nebespeliokite koks čiužinys padės sumažinti skausmą, padėsime Jums dar šiandien.