-
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Nusipirkus naują čiužinį, norisi, kad jis ir ilgai tarnautų, todėl svarbu žinoti, kaip parinkti čiužinį bei kaip elgtis, kad juo galima būtų mėgautis ne vienerius metus.
Taigi kokios yra taisyklės siekiant užtikrinti čiužinio ilgalaikiškumą?
Turbūt trumpiausią gyvavimo laiką turi spyruokliniai čiužiniai. Dėl nuolatinio naudojimo spyruoklės galiausiai išsitampo ir vidury čiužinio gali atsirasti kūno įspaudas. Taip atsitikus, tai turbūt jau paskutinis ir skaudžiausias ženklas, kad laikas čiužinį pakeisti, nes jis jau nebesuteiks tokio komforto, kokį turėtų. Tokie atspaudai gali greičiau atsirasti ir ant per daug minkštų čiužinių, kurie nesuteikia tokios geros atramos, kokią suteikia kietesni čiužiniai. Todėl kuo čiužinys yra minkštesnis, tuo sparčiau jis sukris. Tokie sukritimai ypač aiškiai matosi ant dvigulių čiužinių, kai, dviem asmenims miegant skirtingose pusėse, per vidurį atsiranda kalnelis, o miegojimo vietose atsiranda įdubos.
Geras čiužinys turėtų išlaikyti savo pirminę būklę bent penkis metus. Jei jį prireikė keisti anksčiau, vadinasi, arba juo
nebuvo tinkamai rūpinamasi, arba tai buvo itin prastas čiužinys. Norint, kad čiužinys tarnautų ilgiau, reikia ne tik
neleisti vaikams ant jo šokinėti, bet ir laikyti čiužinį sausai, kas metus jį vis apversti, kad viena pusė nesusigulėtų. Taip pat reiktų pasirūpinti tinkamomis grotelėmis, kurios gali prailginti jo gyvavimo laiką - kai kurie čiužiniai net negali būti dedami ant lovos be jų.
Svarbu prisiminti, kad labai brangus čiužinys ne visuomet reiškia, kad jis bus ilgiau naudojamas. Pavyzdžiui, HR poliuretano čiužiniai nėra itin brangūs, tačiau gali puikiai tarnauti iki 10 metų. Paprastai, ar čiužinį reikia keisti, pastebima apie septintuosius metus. Tačiau tai ne visuomet aiškiai matosi kaip miegojimo vietos įdubos. Taip yra todėl, kad pasenusių čiužinių dažniausiai nenorima keisti, vis dar atrodo, kad patogu miegoti, nors miego kokybė prastėja. Tad čiužinį reiktų pasikeisti jau tuomet, kai pamiegojęs jaučiatės vis dar pavargęs, o pabudante sustingę. Tai galima patikrinti su testu: pamiegojus kitoje lovoje, jei vis dar jaučiami tie patys simptomai, gali būti, kad turite tam tikrą miego sutrikimą. Kitu atveju reiktų pakeisti čiužinį.
Apskritai, čiužiniai yra pakankamai ištvermingi: jie greitai nesusidėvės, nebent juos apleisite: šokinėsite ant jų, nelaikysite sausai, nepasirūpinsite tinkamomis grotelėmis. Ilgiausiai Jums tarnaus tie čiužiniai, kuriais rūpinsitės.
Palikite komentarą